Gss Borç Sorgulama

Gss Borç Sorgulama

GSS BORÇ SORGULAMA NASIL YAPILIR ?

GSS yani Genel Sağlık Sigortası, kısacası kamu idarelerinde çalışanları, isteğe bağlı sigortalı olan kişileri ve kendi ad ve hesabına bağımsız çalışanları kapsayan bir sağlık sigortasıdır. İlgili kimseler tarafından merak edilen GSS Borç Sorgulama ise, şimdi anlatacağım şekilde yapılmaktadır.

Öncelikle bilgisayarınızla veya internet uyumlu telefonunuz ya da tabletinizle web sayfasını açarak arama motorunuzda ” https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf ” adresini aratınız. Aratmanızın ardından karşınıza Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu başlıklı bir web sayfası gelecektir. ” WEB TAHSİLATI ” kısmının hemen altında ” Borç Sorgulama ” bölümünde yer alan üç kategori bulunmaktadır. İlk olarak ” Sorgu Türü ” kategorisini seçerek ” 4a İşveren Ödemeleri, 4b Sigortalı Ödemeler, Diğer Ödemeler ” seçeneklerinden size uygun olanı seçiniz.

Ardından bir alt kategori olan ” Sorgu Tipi ” kısmından ” İşveren Cari Dönem, İşveren Geçmiş Dönem, İşveren 6111 Yapılandırma, İşveren İpc Tahsilatı, İşveren İcra Dosya Tahsilatı, İşveren İcra Taksit Tahsilatı, İşveren İcra Taksit Peşinatı, İşveren İcra Toplam Borç Tahsilatı, Bağ-Kur Cari Dönem, Bağ-Kur Geçmiş Dönem, Bağ-Kur Sgdp, Tarım Tevkifat Kira Tahsilatı, Avans – Kişi Borcu – Yersiz Ödeme, Ek Kar – Fatura Alacaklar, 4a Tarım 292518-Ggs Prim, Ek5,Ek6,5g,4a Kısmi İbs, Topluluk, Topluluk 6111 Yapılandırma Tahsilatı, İsteğe Bağlı 6111 Yapılandırma Tahsilatı ” seçeneklerinden size uygun olanı işaretleyiniz. Son olarak da ” Sicil No ” kısmını girerek güvenlik kodunu yazıp BORÇ SORGULA butonuna tıklayınız ve bu şekilde GSS borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

GSS Borç Sorgulaması yapabilmek için ” https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf ” adresini ziyaret ederek gereken bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır.

Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. berat diyor ki:

    Brcmu öğrenmek istiyorum

  2. Angel diyor ki:

    Tebrikler gerçekten çok güzel bi iş yapıyosunuz. Girdiğim bazı sitelerde ücretli gss borç sorgulama yapıyolar. Yönlendirmeniz için teşekkürler.

Yorum Yaz