GSS Tescil Sorgulama

GSS Tescil Sorgulama

GENEL SAĞLIK SİGORTASI GSS TESCİL SORGULAMA İŞLEMİ

Gss, hiçbir şekilde sağlık güvencesi olmayan kişilerin  kendisinin ve ailesinin sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesi için düzenlenen sistemdir. Genel sağlık sigortası bireylerin öncelik olarak sağlıklarını korumasını, sağlık sorunu ile karşılaşmaları durumunda ise yapılan giderlerin finansmanını sağlayan sigortayı ifade etmektedir.

Bağımlı ve bağımsız çalışanlar, isteğe bağlı şekilde sigortalı olan kişiler, aile içinde bulunan bireylerin aylık olarak kişi başına düşen geliri, asgari ücretin üçte birinden az olan bireyler, 65 yaş veya engelli aylığı alan kişiler, işten yeni çıkanlar, öğrenciler, kız çocukları, işsizler bu sistemden yararlanabilmektedir. Bu sistemden yararlanacak olan vatandaşlar başvuru için gerekli olan gelir testi formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. Yapılan incelemeler sonucunda eğer verilen bilgiler doğru ise prim ödemeden genel sağlık sigortasından yararlanmaya başlayabilir.

Diğer kategoride kalan vatandaşlar ise aylık gelirlerine göre bir miktar prim ödeyerek sağlık güvencelerini sağlayabilirler. Gelir testi yaptırmayan vatandaşlar ise gerekli bilgileri vermedikleri için genel sağlık sigortasına her ay en yüksek miktarda prim ödemek zorunda kalacaktır.

Böyle durumlar ile karşılaşmamak için genel sağlık sigortası için ne yapılması gerekiyorsa yapılması gerekmektedir.  Bu faydalı sistem sayesinde vatandaşların sağlıkları yine güvence altında olacaktır. Bu sayede ise vatandaşlar sağlık hizmetlerinden olumlu anlamda yararlanabileceklerdir. Hem siz hem de ailenizde bulunan bireyler de genel sağlık sigortasından yararlanabilecektir.

Gss tescil sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden veya telefon aracılığı ile yapabilir ve kendi genel sağlık sigortanızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. İnternet üzerinde yapacağınız sorgulama işlemi TC kimlik numaranız ve e devlet şifreniz ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Telefon aracılığı ile yapacağınız sorgulamalar ise yine kimlik numaranız ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tescil sorgulama işlemi ile ne kadar prim ödeyeceğiniz, genel sağlık sigortası ile ilgili bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gss tescil sorgulama için TIKLAYINIZ…

Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. fırato diyor ki:

    Gss için gelir testi yaptırdık bakalım sonuç ne olacak.

Yorum Yaz

Önceki yazıyı okuyun:
Ziraat Bankası GSS Borç Ödeme
GSS Borç Ödeme

GENEL SAĞLIK SİGORTASI BORÇLARINIZI ÖDEMEYİ İHMAL ETMEYİN! Genel sağlık sigortası borçları hakkında bilgisizlik gün geçtikçe büyümekte. Durum böyle olunca bu...

Kapat